Прискорені контейнерні поїзди із Китаю в Україну почали курсувати з травня 2020 року і вже 8 червня станція Київ-Ліски успішно прийняла перший потяг. Відстань у 9 000 кілометрів через територію 4 країн поїзд подолав за 15 діб. Потяги відправляються в Україну з різних регіонів Китаю. Це дозволяє підібрати для Клієнтів найбільш вигідні маршрути перевезення без великих витрат на першу милю. У порівнянні з морським фрахтом перевезення контейнерними поїздами обирають за швидкість доставки та за відсутність передплати за розміщення вантажу.
За словами Ірини Заїки, експедитора відділу залізничних перевезень у регіоні СНД, головною метою розвитку прискорених поїздів залишається скорочення часу доставки вантажів із Китаю в Україну.
Ирина Заика
«Термін доставки від станції відправлення у Китаї до станції призначення в Україні становить 18-23 дні. Блок-поїзд складається з 41-51 одиниці 40`HQ контейнерів. Максимальна вага (брутто) вантажу в контейнері – 26 тонн. У складі прискорених поїздів ііз Китаю в Україну до перевезення приймаються генеральні, безпечні вантажі, а також вантажі, які не потребують підтримки температурного режиму. Перевозити товари, у складі яких є рідини, масла або акумулятори у будь-якому вигляді, заборонено. Перевантаження контейнерів з платформи вузької колії (1435 мм) на платформу широкої колії (1520 мм) відбувається на прикордонному переході Ерлянь-Замин-Ууд» – продовжує Ірина Заїка.
Перевезення прискореними контейнерними поїздами з Китаю до України розвиваються у рамках міжнародного торгового проєкту «Один пояс – один шлях». З початку запуску даного сервісу на станцію Київ-Ліски прибувають поїзда, відправлені зі станцій Янтай, Сіань, Вухань, Наньчан, Чанша, Цзиньхуа, Цзинань. Починаючи з червня 2021 року прямі контейнерні поїзди з Китаю прибувають і на термінал в Одесу. Новий маршрут зміцнить позиції України на логістичній карті торгівлі між Європою та Азією. Блок-поїзди до Києва йдуть по території Китаю, Монголії, України, поїзд до Одеси проходить території Китаю, Казахстану, України.
Згідно зі звітом «Укрзалізниці», у 2020 році по території України було перевезено 425 тис. TEUs. Це на 10,7% більше, ніж у 2019. З них у складі прискорених контейнерних поїздів перевезено 230 тис. TEUs, що на 41% перевищує показники попереднього року.
Також у 2021 році представництво AsstrA в Україні відкрило власний транзитний залізничний код, завдяки чому корпоративні Клієнти отримують безперебійний транзит через Україну.
«Наявність у логістичного партнера власного транзитного коду скорочує термін підготовки проєкту перевезення і виключає необхідність додатково контактувати з національним залізничним перевізником. Це вигідно для компаній нерезидентів України, оскільки процес перевезення з урахуванням регіональних особливостей контролює локальна команда AsstrA», – резюмує Ірина Заїка.