Проходити інтерв'ю у новій компанії хвилююче та ресурсовитратне заняття. Підготовка до співбесіди, пошук інформації про компанію, написання відповідного резюме – це перші обов'язкові кроки для успіху кандидата. Завдяки технологічному прогресу, особливо за останній рік пандемії, онлайн-інтерв'ю замінили особисті зустрічі в офісах. Така трансформація у спілкуванні спонукає і роботодавця, і здобувачів переглядати стратегію трудового пошуку і найму, а також адаптуватися до нових форматів зустрічей.
Дослідження естонської платформи з пошуку роботодавців і фахівців Jobbatical показало, що у 2019 році 47% опитаних компаній влаштовували кандидатам віртуальні інтерв'ю. З початком пандемії консалтингова компанія Gartner, яка спеціалізується на ринку інформаційних технологій, зафіксувала показник вже на рівні 86%. Позитивний тренд у результатах опитування прогнозують і у 2021 році, тому віртуальні співбесіди стануть регулярним інструментом у відділах персоналу.
Юлія Малежик
«Головна перевага при проведенні віртуального інтерв'ю – це менший рівень стресу у кандидата. Розмова проходить у знайомому, комфортному середовищі, тому спілкування стає продуктивним і кандидат швидше відкривається до розмови. Крім цього, онлайн-співбесіда економить ресурси та час. Скасовується поїздка до офісу компанії, для зустрічі обирається відповідний час, що дозволяє кандидату продуктивно організувати робочий день», – розповідає Юлія Малежик, HR-менеджер в компанії AsstrA.
Попри видимі переваги, віртуальні зустрічі мають і недоліки: у кандидатів обмежена можливість відчути атмосферу офісу та внутрішню культуру компанії. Це стає ризиком для обох сторін. Щоб претендент на посаду до остаточного рішення отримав враження від корпоративного оточення HR-менеджер запрошує фіналістів на останній етап співбесіди до офісу AsstrA. Таким чином, кандидат наживо знайомиться з майбутньою командою і робочим місцем.
«HR-менеджер щодня отримує десятки резюме, тому зміст і подача інформації впливає на перше враження. Виділяйте важливу інформацію жирним шрифтом, зайве видаліть. Адаптуйте резюме під кожну вакансію і згадуйте компетенції, місця навчання і роботи, які впливають на нову позицію, – рекомендує Юлія Малежик. – Залишайтеся чесним і не перебільшуйте. Наприклад, рівень мови часто перевіряють на співбесіді, тому невідповідність із зазначеними знаннями зіграє проти кандидата. І звичайно, креативте! Додайте нотку індивідуальності, щоб виділитися серед інших».
Правильно складене резюме допоможе отримати запрошення на першу співбесіду. Щоб така зустріч пройшла результативно, відділ персоналу компанії AsstrA рекомендує дотримуватися 3 правил при проходженні онлайн-інтерв'ю:
- Професійний зовнішній вигляд. Діловий дрес-код покаже HR-менеджеру, що кандидат налаштований на інтерв'ю і готовий до серйозної розмови.
- Правильне оточення. Щоб увагу рекрутера залишалося на кандидаті, бажано сидіти на однотонному фоні з достатнім освітленням і в спокійному середовищі. Якщо такої можливості немає, попередьте про дітей або домашніх тварин, які можуть втрутитись у розмову.
- Технічне обладнання. Перевірити навушники, мікрофон і камеру варто заздалегідь, щоб під час інтерв'ю не виникли складності. Якщо для бесіди використовуєте телефон, зафіксуйте його на одному місці та уникайте пересувань з телефоном по приміщенню.
Відкрите спілкування, ввічливість і професійний підхід, як і раніше, залишаються базовими вимогами для співбесід. При цьому вміння адаптуватися під нові вимоги у підборі персоналу допоможуть кандидату отримати місце в новій компанії.