Пройшов рік з початку пандемії. 7 мільярдів людей зіткнулися з непередбаченими труднощами: стрес, ізоляція, фінансова нестабільність. На початку 2020 року людство не знало, як далеко зайде карантин і як скоро вчені знайдуть спосіб боротьби з хворобою.
Локдаун став двигуном для оперативного реагування на зміни і освоєння нових форматів проведення співбесід та адаптації співробітників. У компанії AsstrA опцію home-office практикували і до пандемії. Однак масовий перехід викликав видимі зміни в комунікаційних потоках. Тому в цей період AsstrA розробляла нестандартні рішення для управління персоналом. Кадровий менеджмент, внутрішньокорпоративне спілкування, зворотний зв'язок і підтримка персоналу привертали пильну увагу HR департаменту.
За словами Яни Ражновскої, HR менеджера в AsstrA, за час карантину управління персоналом підготувалося до раптових змін зовнішнього середовища, які стосуються співробітників компанії.
Яна Ражновская
«Протягом останніх 12 місяців головним завданням став постійний моніторинг ситуації у реальному та дистанційному офісі. Кожен менеджер стежив і вивчав зміни у справах співробітників і підтримував позитивний настрій всередині команди. Нестача особистого спілкування компенсувалася новими каналами комунікації: Zoom, Team Viewer, HCL Sametime, Skype й іншими месенджерами. Для підвищення комфорту роботи проводилися тематичні опитування, онлайн-зустрічі та навчання для розвитку hard і soft skills співробітників. Бути надійним роботодавцем – це першорядна мета компанії», –ділиться Яна Ражновска.
Карантинні обмеження у країнах світу то знімаються, то знову повертаються. Через змінні умови компанії переоцінюють пріоритети та трансформують бізнес-процеси, щоб відповідати вимогам ринку. Наприклад, за підсумками дослідження Gartner, 75% компаній готові після карантину залишити частину персоналу в режимі віддаленої роботи.
«Для кожного члена команди AsstrA повернення до офісу буде індивідуальним. Це залежить від таких обставин, як епідеміологічна ситуація в країні, стан здоров'я персоналу і комфортні робочі умови. Також вирішальним фактором стане психологічний стан співробітників, оскільки стрес, викликаний зміною локації, може викликати вигоряння досвідчених кадрів, – додає Яна Ражновска. – Як правило, в командах працюють люди, які швидше і легше адаптуються до мінливих умов. Однак зустрічаються і ригідні учасники, для яких процес адаптації і виходу відбувається довше. І перший, і другий випадок – це норма з точки зору управління персоналом. Тому HR команда останні 6 місяців впроваджує нову програму адаптації та виходу співробітників на робочі місця, яка враховує особистісні особливості кожного співробітника».