Музейні експонати, елементи промислових конструкцій, злитки дорогоцінних металів, екзотичні тварини і рослини. Це тільки частина прикладів продукції, яка потрапляє до категорії «коштовні вантажі».
В авіаперевезеннях коштовними вантажі стають, коли ціна за кілограм становить 1 000 USD і вище. У доставках іншими видами транспорту визначення товару як «дорогого» ґрунтується на характеристиках і ліквідності вантажу.
З огляду на розмаїття категорії «цінні вантажі» немає універсальної схеми доставки. Незалежно від типу товарів пріоритет при організації перевезень один – безпека. Мета досягається в 4 етапи.
Крок 1: підготовка вантажу.
Головне правило при підготовці вантажу до перевезення – захист товарів від стороннього проникнення і збереження під час транспортування.
Для корпоративного Клієнта з хімічної промисловості група компаній AsstrA організувала перевезення каталізаторів у бочці «від дверей до дверей». Продукцію доставили з комуни Салендр, Франція в м. Кременчук, Україна. Особливість проєкту полягала в характеристиках вантажу, який належав і до дорогих, і до небезпечних.
«Пильна увага команда AsstrA приділила пакованню, що відповідає кріпленню і маркування вантажу. Пріоритетом на кожному етапі перевезення залишалася збереження каталізаторів з огляду на вартість. На ряду з цим експерти компанії слідували правовим документам, що встановлюють правила транспортування небезпечних речовин для безпеки осіб, які беруть участь у завантаженні-перевантаженні-вивантаженні, і для навколишнього середовища», - ділиться Олена Михайлова, фахівець з продажів в AsstrA.
Крок 2: вибір маршруту.
Дорогий вантаж доставляється по попередньо спланованим маршрутом. Час у дорозі прораховується заздалегідь, транспортний засіб зупиняється відповідно до протоколу доставки карго.
«В організації перевезення дорогих вантажів вибір робиться на користь безпеки, маршрут – не виняток. Платні дороги, стоянки в суворо визначених місцях з цілодобовою охороною і моніторингом - інвестиція в безпеку високоліквідних товарів», - продовжує Олена Михайлова.
Крок 3: підбір транспорту.
Залежно від типу вантажу, що перевозиться підбирається транспортний засіб. З Франції в Україну продукцію доставили тентованими вантажівками.
Крок 4: страхування і супровід вантажу.
Послугу супроводу вантажу транспортно-логістичні компанії надають у співпраці з охоронними компаніями, поліцією і дорожніми патрульними службами. Крім страхування відповідальності транспортного партнера рекомендовано оформити додаткову страховку для дорогого вантажу.
Для забезпечення безпеки по території України вантаж слідував в супроводі охорони.
«Клієнти компанії AsstrA отримують повний комплекс транспортних і логістичних послуг з міжнародних перевезень товарів з підвищеною цінністю. Вантаж доставляється в спеціальному транспорті згідно з правилами перевезення для цього типу предметів. Наприклад, дороге і крихке обладнання фіксується в вантажному просторі, щоб уникнути вібрацій і перекидання.
На шляху проходження команда AsstrA відстежує місцеперебування вантажу, підтримує постійний зв'язок з водієм. При необхідності надається охоронний супровід. З міркувань безпеки інформація про транспортне замовлення на доставку дорогого вантажу обробляється як строго конфіденційна. Захист інтересів Клієнтів AsstrA - безумовний пріоритет для компанії», - резюмує Наталія Демченко, кантрі менеджер по регіону України і керуючий філії AsstrA в Києві.