Ситуація з коронавірусом в Ухані стрімко розвивається, викликаючи збої у світових транспортних доставках.
Ухань – швидкозростаюча столиця провінції Хубей, розташована на місці злиття річок Янцзи і Ханьшуй. Ухань виступає виробничим і транспортним хабом світового значення. У місті нараховується 500 промислових підприємств, більшість з яких пов'язана з автомобільною і транспортною галузями.
У спробі приборкати поширення епідемії Китай оголосив масштабний «карантин» для боротьби зі збудником хвороби. У зв'язку з поширенням пневмонії нового типу, викликаної коронавірусом 2019 nCoV, центральний уряд Китаю оголосив про продовження новорічних свят до 2 лютого 2020 року. Муніципалітети Шанхая, Сучжоу, Нанкіна, Усі, Ханчжоу, Нінбо, Гуанчжоу і Шеньчженя офіційно анонсували інформацію про поширення збудника і введення карантину аж до 10 лютого. Поряд із цим більшість компаній переводять співробітників на віддалений режим роботи до кінця лютого.
«У зв'язку з поширенням коронавірусу вантажне і залізничне сполучення з провінцією Хубей призупинено до 29 лютого. Теоретично обсяг транспортувань міг би здійснюватися на базі авіа сектору. Однак кількість авіарейсів, яка би поліпшила ситуацію в логістичній сфері, також скоротилася. Доставки як спеціальними вантажними рейсами, так пасажирськими, частково припинені», - коментує В'ячеслав Гураль, директор регіону Азії у групі компаній AsstrA.
Як правило, під час Китайського Нового року, який триває тиждень в залежності від місячного календаря, кількість перевезень знижується. Цього року період спаду обсягів вантажоперевезень пов'язаний і з припиненням промислових підприємств Китаю.
«Що стосується вантажоперевезень з Китаю, то зупинка експорту малоймовірна. Однак додатковими бар'єрами можуть стати законодавчі обмеження країн-одержувачів вантажу.
Хочеться додати, що лютий не можна віднести до «високого» сезону в логістичній галузі. При виникненні затримки з поставкою вантажу в лютому з провізними можливостями нового місяця вдасться завершити розпочате вже в березні.
Компанія AsstrA виконує прийняті зобов'язання у повному обсязі та дотримується термінів у ситуації, що склалася. Сподіваємося, світова боротьба з коронавірусом дасть свої результати та ситуація стабілізується, оскільки уряд Китаю вживає необхідних заходів для боротьби з вірусом», - додає В'ячеслав Гураль.