Економіка Узбекистану розвивається і показує стабільну тенденцію до зростання. Країна славиться дорогоцінним камінням і металами, вольфрамом, кам'яним вугіллям і радіоактивним ураном. Це промислово орієнтована держава, яка також багата корисними копалинами, родовищами нафти та природного газу. За кількістю видобутих обсягів природного газу Узбекистан займає 11 місце у світі. Це вносить серйозний вклад у ВВП держави.
1 800 родовищ, 1 600 перспективних проявів корисних копалин, 118 видів мінеральної сировини, з яких 65 освоюються, - це мінерально-сировинна база Узбекистану. Мінеральні ресурси країни оцінюються експертами у 11 трильйонів доларів. Завдяки освоєнню і коректній експлуатації природних ресурсів гірничодобувна промисловість процвітає, металургія вийшла на прогресивний рівень розвитку.
Впевненими темпами вдосконалюється узбецька легка промисловість. Найважливіший вид зайнятості – вирощування бавовни, якої у 2017 році зібрано 2,9 млн т. На її частку припадає понад 18% від загального числа товарів, що експортуються за кордон. Серед іншої сільськогосподарської продукції Узбекистану виділяються фрукти, овочі та зерно (пшениця, рис, кукурудза).
За останні 10 років побудовано машинобудівні заводи з виробництва вантажних транспортних засобів. З'явилося підприємство з виготовлення легкових автомобілів «GM Uzbekistan», що випускає автомобілі за ліцензіями Daewoo і Chevrolet. Тракторний завод у Ташкенті випускає сільськогосподарські машини, устаткування і запчастини, повноцінно обслуговуючи місцеву галузь сільського господарства. У країні також функціонують заводи з виробництва власної побутової техніки та електроніки.
У 2018 році завдяки інвестиціям валове нагромадження основного капіталу збільшилося до 18,1% у порівнянні з 7,1% у 2017 році. Шляхом зростання іноземних інвестицій у виробництво на 36%, енергетичну галузь, житлове будівництво та видобуток корисних копалин зростання промисловості подвоїлося до 10,6%. Зростання обумовлене розробкою кар'єрів і збільшенням частки обробної промисловості у гірському видобутку. Будівництво збільшилося на 9,9% у порівнянні з 6% у 2017 році коштом зростання обсягу будівництва житла та виробничих об'єктів.
Інвестиції, як очікується, залишаться двигуном економіки й у 2020 році. Тенденція відображає подальше поліпшення інвестиційного клімату та реалізацію інвестиційних програм із модернізації виробництва, гірничо-видобувної промисловості, виробництва електроенергії, транспорту і житлового будівництва.
З розвитком промисловості зростають експортно-імпортні перевезення вантажів. Узбекистан експортує:
- дорогоцінні метали,
- текстиль,
- метали,
- мінеральні продукти,
- продукти хімічної промисловості,
- пластик і гуму.
Перелік напрямків на експорт включає Швейцарію, Україну, Китай, Казахстан, Туреччину, Киргизію.
Імпорт представлений обладнанням, металами, продуктами хімічної і мінеральної промисловості, товарами народного споживання. Китай, Південна Корея, Казахстан, Туреччина, Україна, Німеччина - із цих країн реалізовується найбільший потік імпорту до Узбекистану.
У порівнянні з 2017 роком група компаній AsstrA в 4 рази збільшила обсяги вантажоперевезень з Узбекистаном.
«Для корпоративних Клієнтів команда експертів щорічно освоює нові ринки. Група компаній тримає напрямок у Центральну Азію, тому у найближчому році планує «захоплювати» ринки Узбекистану, Киргизії, Туркменістану. Експерти AsstrA прагнуть бути ближче до Клієнта, говорити з ним однією мовою, розуміти менталітет і культуру. З цієї причини компанія щодня зростає і слідує за перспективними вантажними потоками», - відзначає Маргарита Дядяева, керуюча офісу AsstrA в Алмати і кантрі-менеджер по регіону Казахстан.
Товари, які перевозять Клієнти компанії, - це текстиль, обладнання та частини для модернізації виробничих і гірничо-збагачувальних підприємств. Також товари народного споживання, хімічна продукція, тютюн, комплектуючі легкових і вантажних автомобілів, труби та вироби з чорних металів. Для поставок корпоративні Замовники обирають автомобільний та залізничний транспорт, а також мультимодальні схеми достав.
Серед популярних напрямів експорту зустрічається Сполучені Штати, Білорусь, Бельгія, Польща, Казахстан. Імпорту - Китай, Німеччина, Нідерланди, Польща, Казахстан, Італія.